Сповненим любові може бути кожен день, але в День Святого Валентина хочеться чогось особливого. Якщо тобі потрібні ідеї що приготувати, щоб відсвяткувати цей день зі своєю коханою або коханим — тобі буде корисна наша добірка рецептів. Тут ти знайдеш і веганські версії основних страв, таких як буріто, і прості та красиві десерти від фудблогер_ок Інді Сінді.
ШВИДКІ ПАНКЕЙКИ
Простий та красивий рецепт, щоб почати романтичний день. Потребує всього декілька звичайних інгредієнтів, можна готувати з будь-якими ягодами чи фруктами. Оригінальний відеорецепт за посиланням.
Інгредієнти:
борошно — 200 г;
цукор — 50 г;
ванільний цукор — 1 ч. л.;
розпушувач — 1 ч. л.;
лохина (або інші ягоди чи фрукти, наприклад, яблуко) — 300 г;
рослинне молоко (або вода) — 200-220 г;
кленовий сироп (або інший підсолоджувач, наприклад кокосова згущенка).
Приготування:
Заміси тісто: борошно, цукор, ванільний цукор, розпушувач та молоко. Коли консистенція буде однорідною та схожою на густу сметану — додай ягоди та вмішай їх у тісто.
Розігрій сковорідку, змащену олією. Зачерпни тісто ложкою та виклади на сковорідку панкейки, смаж на слабкому вогні (в ідеалі під кришкою) по декілька хвилин кожну сторону.
Подавай зі згущеним молоком або сиропом. Насолоджуйся!
БУРІТО З СОУСОМ У ПЕРУАНСЬКОМУ СТИЛІ
Цей рецепт не такий складний, як може здатись. Можна додавати будь-які інгредієнти тобі до смаку, та готувати соус потрібної гостроти. Для приготування знадобиться блендер, та, за бажанням, духовка. Оригінальний рецепт за посиланням.
Інгредієнти:
дуже великі тортильї — 4 шт.
Для батату:
батат, нарізаний кубиками — 1 шт.;
оливкова олія;
сіль і перець до смаку.
Кіноа:
кіноа суха (або рис) — ¾ чашки;
вода — 1 ½ чашки.
Тушкована начинка:
оливкова олія — 1 ст. л.;
цибуля, нарізана кубиками — ½ шт.;
зубчики часнику, грубо нарізані — 4 шт.;
кукурудза (консервована або свіжа) — 1 чашка;
червоний болгарський перець, нарізаний кубиками — 1 шт.;
чилі — 1 шт. (або до смаку);
сіль — ½ ч. л.;
кумин (або кмин, опціонально) — 1 ч. л.;
коріандр — 1 ч. л.;
орегано — ½ ч. л.
Квасоля:
чорна квасоля — 1 банка (приготована або консервована);
олія — 1 ст. л.;
сіль — ¼ ч. л.;
порошок чилі — ½ ч. л. (або до смаку);
кумин (опціонально) — ½ ч. л.
Соус:
сирі кеш'ю — ⅓ чашки;
вода — ⅓ чашки;
зубчики часнику — 2 шт.;
халапеньйо (або перець чилі) — ½ - 1 шт.;
сіль — ½ ч. л.;
кінза — 1½ чашки;
сік лайма — 1-2 ст. л.
Приготування:
Розігрій духовку до 200°C і наріж інгредієнти.
Нарізаний кубиками батат виклади на деко, застелене пергаментом. Змішай його з невеликою кількістю оливкової олії та додай солі та перцю. Запікай в духовці до хрусткої та м’якої скоринки 20-25 хвилин. Інший варіант — тушкуй батат на сковороді.
Закип’яти кіноа, воду та щіпку солі в середній каструлі. Після закипання накрий кришкою, зменш вогонь до мінімуму і вари, поки вся вода не випарується приблизно 15 хвилин (якщо кіноа попередньо замочити — додавай менше води та вари менше часу). Вимкни вогонь і залиш під кришкою.
Водночас у великій сковороді розігрій олію на середньому вогні. Обсмаж цибулю 2-3 хвилини, додай часник, кукурудзу та перець і зменш вогонь, обсмаж до готовності приблизно 10 хвилин. Приправ сіллю, кмином, коріандром і орегано. Відклади й коли солодка картопля стане м’якою, додай її до цих овочів. Інший варіант — готувати батат разом з іншими овочами на сковороді.
Поки овочі пасеруються, змішай інгредієнти перуанського соусу Аджі Верде за допомогою блендера. Почни з горіхів кеш’ю та води, змели до однорідної кремоподібної консистенції. Додай решту часнику, чилі, сіль, кінзу та сік лайма та змели ще раз.
Квасолю можна додавати цілу, а можна зробити з неї паштет. Для цього поклади 1 банку квасолі в середню каструлю, розімнувши її виделкою. Додай 1/4 склянки води (або більше). Обережно нагрій на середньому вогні, змішуючи виделкою, поки квасоля не стане однорідною та кремоподібною. Додай крапельку оливкової олії, сіль і спеції. Перемішай, накрий та вимкни вогонь.
Розігрій тортильї, поки вони не стануть м’якими та пластичними (над газовим полум’ям або в духовці на решітці). Намаж квасолею, додай кілька столових ложок кіноа, 1/2 склянки овочів і 2-3 столові ложки перуанського зеленого соусу. Згорни рулетиком, заправляючи кінці. Насолоджуйтесь!
РОМАНТИЧНИЙ ТОФУКЕЙК
Цей рецепт ідеально підійде, щоб здивувати свою кохану людину красивим та смачним десертом. Тофукейк можна готувати з різноманітними ягодами та фруктами.
Для цього рецепту потрібен блендер та форма у вигляді серця, яка розкривається (або інша тобі до вподоби). Рецепт не потребує випікання. Оригінальний відеорецепт за посиланням.
Інгредієнти:
фініки (не великі) — 12 шт.;
волоські горіхи — 150 г;
тофу — 400 г;
сік та цедра лимона/лайма (за бажанням, щоб замаскувати смак тофу);
кокосові вершки (або жирне молоко) — 200 г;
ванільний цукор — 1 пакетик;
цукор (або інший підсолоджувач чи банан) — 4 ст. л. для начинки та 3 ст. л. для глазурі (або до смаку);
агар-агар — 4 ч. л. для начинки та 1 ч. л. для глазурі (стільки, скільки сказано в інструкції агар-агару);
заморожена вишня (або інша ягода чи фрукти) — 300 г;
Приготування:
Шар 1. Фініки залий кип'ятком, тим часом волоські горіхи змели у блендері. Потім дістань фініки з води та почисть їх від кісточок. Додай очищені фініки в блендер до горіхів та змели разом ще раз. Можна додавати стільки фініків, скільки потрібно, щоб маса добре ліпилася. Замість горіхів можна використовувати насіння.
Виклади суміш у форму та розподіли ложкою у рівномірний шар.
Шар 2. Змели тофу у блендері, додай кокосові вершки, ванільний цукор та підсолоджувач (сироп чи цукор), та змели ще раз.
Розбав агар-агар у воді, доведи до кипіння, швидко вмішай в тофу у блендері.
Виклади отриману суміш новим шаром у формі.
Шар 3. Половину заморожених вишень змели разом з цукром. Висип змелені та цілі вишні в каструлю, додай туди агар-агар, розбавлений водою, та доведи до кипіння.
Виклади вишневу суміш у форму та залиш торт повністю вистигнути. Смачного!
ТЮФТЕЛЬКИ З СОЧЕВИЦІ З ІНДІЙСЬКИМ КОКОСОВИМ СОУСОМ КАРІ
Рецепт смачної вечері на двох — сочевичні тюфтельки. Соус наповнений корисними та ароматними індійськими спеціями. Для приготування тюфтельок знадобиться комбайн та духова піч. Оригінальний рецепт за посиланням.
Тюфтельки:
Соус:
зубчики часнику, подрібнені — 4 шт.;
свіжий імбир, тертий — 1 ст. л.;
суміш спецій карі — 1 ст. л.;
оливкова олія — 1–2 ст. л.;
дуже великий помідор, дрібно нарізаний, з соком — 1 шт.;
кокосове молоко (краще консерва, не тетрапак) — 1 чашка;
сік лайма — 1 ст. л.;
коричневий цукор — 1 ч. л.;
сіль — ½ ч. л., або більше на смак;
каєнський перець — ¼ ч. л., або більше на смак;
свіжозмелений перець на смак.
Приготування:
Спершу приготуй сочевицю та кіноа. Якщо замочити їх на ніч, час варіння зменшиться. Замість чорної сочевиці можна спробувати також зелену, темно-червону або коричневу сочевицю, головне не колоту, а цілу.
Закип’яти сочевицю разом з насінням фенхелю в маленькій каструлі з 3 чашками води. Накрий кришкою, зменш вогонь і тушкуй 25 хвилин (час залежить від сорту сочевиці). Злий всю воду, що залишилась.
Закип’яти кіноа в маленькій каструлі з 1 чашкою води. Накрий кришкою, зменш вогонь до мінімуму, тушкуй 15 хвилин, вимкни вогонь і залиш під кришкою.
Поки вони варяться, приготуй соус. У сковороді або сотейнику на середньому вогні обсмаж часник та імбир на оливковій олії до золотистого кольору, часто помішуючи, щоб запобігти підгоранню. Додай нарізані кубиками помідори та пасеруй, поки більша частина соку не випарується, приблизно 5-8 хвилин. Додай кокосове молоко, суміш спецій карі, лайм, коричневий цукор, сіль, каєнський перець і чорний мелений перець. Доведи до кипіння, потім вимкни вогонь.
Тепер приготуй веганські тюфтелі з сочевиці. Попередньо розігрій духовку до 200°C. У кухонний комбайн помісти зварену кіноа та половину сочевиці та подрібни до текстури крупного піску. Перемісти у велику миску і додай решту сочевиці, сіль, часник, подрібнену кінзу і добре перемішай.
У той же кухонний комбайн додай тофу (подрібнений руками) і оливкову олію. Збий тофу та олію до отримання однорідної пасти. Додай його до суміші сочевиці та добре перемішай (тофу зв’яже суміш, а олія не дасть тюфтелькам висохнути).
Підготуй застелене пергаментом деко. Руками недовго розімни суміш сочевиці, щоб її ретельно перемішати, а сіль і спеції рівномірно розподілити. Вологими руками сформуй маленькі кульки розміром з пінг-понг. Поклади на деко та постав в розігріту духовку на 20-25 хвилин.
Розігрій сковороду з соусом і виклади в нього тюфтелі з сочевиці, посип кінзою. Страва готова до подачі!
СЛОЙКИ-СЕРДЕЧКА
Рецепт святкового печива з вишнями та тофу-кремом, яке точно оцінять твої найдорожчі, від Інді Сінді. Для приготування потрібні блендер та духова піч.
Інгредієнти:
листове тісто веганське — 1 уп. (500 г);
вишні заморожені (рівнозначно із кількістю печива);
тофу — 250 г;
лимонний сік — 1 ст. л.;
цукор — 2 ст. л.;
ванільний цукор — 1 ч. л.;
кокосова олія — 2 ст. л.;
рослинне молоко — 3-4 ст. л.
Приготування:
Розморозь листове тісто. Виріж з нього сердечка формочкою для печива, а в середині меншою формочкою зробіть ще одне сердечко не дорізаючи до кінця. Начинку ми будемо складати в центральне сердечко. Можна зробити слойки просто прямокутними, якщо у тебе немає формочок, або вирізати сердечка ножем від руки. Виклади серденька на застелене пергаментом деко.
Розморозь вишні. Вишень має бути стільки штук, скільки вийшло сердечок. Вишні треба добре віджати, або навіть уварити з крохмалем, щоб крем залишився білосніжним.
Для тофу-крему додай в чашу блендера тофу, лимонний сік, цукор, кокосову олію, ванільний цукор і рослинне молоко і перебий до однорідної консистенції.
За допомогою кондитерського мішка, або звичайного пакета з відрізаним куточком висаджуємо тофу крем на кожне сердечко. Зверху прикрашаємо вишнями.
Випікати за інструкцією на упакуванні тіста, найчастіше це приблизно 15 хвилин при температурі 220°C.
Перед подачею, можна притрусити цукровою пудрою. Частування для коханих готове!
ЛЕГКИЙ РОЖЕВИЙ ХУМУС
Буряковий хумус — це поєднання користі та естетики, що доповнить святковий стіл на 14 лютого. Чудове застосування овочу, що багатий на вітаміни, антиоксиданти та сприяє здоров’ю мікрофлори кишечника та кровотворенню. Оригінальний рецепт за посиланням.
Інгредієнти:
варений, очищений та нарізаний кубиками буряк — 2 чашки (400 г);
нут, промитий — 2 чашки (400 г);
часник, подрібнений — 2 зубчики;
тахіні — 2 ст. л;
оливкова олія — 6-8 ст. л. (на твій смак);
сік 1-2 лимонів (на твій смак);
щіпка кайєнського перцю;
сіль.
Приготування:
Додай всі інгредієнти в кухонний комбайн, починаючи з рідких інгредієнтів.
Змели їх у пасту.
Перевір на смак — чи достатньо солі, приправ і лимонного соку та додай ще трохи, якщо необхідно.
Переклади у миску та подавай з крекерами або хрусткими овочами та насолоджуйся!
ЦУКЕРКА-ВАЛЕНТИНКА
До Дня Святого Валентина у «Смак життя» з’явились веганські подарункові набори — шоколад, цукерки, комбуча і навіть набір для приготування цукерок-валентинок вдома.
Ще більше цікавих та смачних рецептів шукай у блозі «Веган-експрес». Там ти знайдеш нашу минулорічну статтю до дня закоханих, де ми підготували сніданок, обід та вечерю на двох.
Підтримай діяльність «Кожної Тварини» донатом, щоб ми могли готувати для тебе корисні матеріали про веганство та відправити ще більше веган-пайків військовим.
Comments