top of page

МИСТЕЦТВО БЕЗ ЖОРСТОКОСТІ


долоня розфарбована різнокольоровими фарбами

Протягом років боротьби з корпораціями за безпечні й не токсичні художні матеріали митці та споживачі досягли заборони або врегулювання низки небезпечних продуктів. Але художні товари можуть бути не лише токсичними для людини, а й виготовлятися з продуктів жорстокого поводження щодо тварин. Тож команда «Кожної Тварини» дослідила ринок художніх матеріалів, щоб разом з вами створювати екологічне мистецтво без жорстокості.МИСТЕЦТВО НА КРОВІ

абстрактна картина червоного кольору

Веган_ки відмовляються від тваринних продуктів не лише в харчуванні, а будь-де. Творчість — не є виключенням. Але перевірити чи дійсно продукти мистецтва етичні створює складнощі, бо немає достатньо перевіреної інформації про склад того чи іншого матеріалу. А все через те, що бренди іноді й самі не знають або плутають, що саме входить в склад їх товарів. І хоча існує достатньо інформації про випробування на тваринах косметики та інших побутових засобів, на жаль ринок товарів для творчості не має такої ваги та розповсюдженості, щоб витрачати кошти на аналіз та покращення ситуації.

Короткий перелік найрозповсюдженіших компонентів тваринного походження, які використовуються для створення мистецтва:

  • Традиційно для виготовлення пензлів брали шерсть соболів і білок, але це не єдині тварини з шерсті яких виробляють пензлі й зараз. Іноді їх виготовляють із шерсті норок, єнотів, поні, корів та навіть кіз.

  • Відварені шкури, кістки, сухожилля та копита свиней і корів використовують для приготування гессо (ґрунтовки, гіпсу).

  • Традиційно індійський жовтий пігмент спочатку робили з коров'ячої сечі, сепію — з чорнила кальмарів, а тиріанський пурпур — з равликів. Як правило, усі фарби та чорнила, які називаються чорною слоновою кісткою або чорною кісткою, виготовляють із попелу спалених кісток тварин — відходів промислового землеробства.

  • Деякі види клею вироблені з побічних продуктів тваринного походження промислового фермерства (шкіра, кістки, риб'ячий міхур і навіть молока). Поширеною альтернативою є сполучний гуміарабік на рослинній основі.

  • Желатин ще одна поширена сполучна речовина, його часто використовують у процесі виробництва паперу (особливо акварельного).

  • Бджолиний віск і тваринний жир беруть для створення крейди, масляної пастелі та олівців.

  • Гліцерин — основний інгредієнт деяких художніх матеріалів (наприклад, акварельних фарб, чорнил). Може видобуватися як з тваринних, так і з рослинних жирів.

  • Кармін — яскраво-червоний барвник, який отримують з дрібно подрібнених лускокрилих комах.

  • Оксгалл — це сполучна речовина, що використовується в акварельних фарбах. Отримують речовину із бичачої жовчі.

  • Шелак — це натуральна смола, яку виробляють самиці комах (лакових червців). Шелак зазвичай використовується в ґрунтовках, лаках, покриттях і закріплювачах для малюнків і картин, а також як сполучна речовина в туші.БРЕНДИ, ЩО ЙДУТЬ НАЗУСТРІЧ

Сьогодні ринок пропонує етичні матеріали, які можна знайти та замовити в Україні. Ось кілька брендів та матеріалів, що можуть стати твоєю відправною точкою у мистецтві без експлуатації тварин.


Winsor & Newton Cotman

Компанія жоден зі своїх продуктів не тестує на тваринах. Проте деякі матеріали все ж містять інгредієнти тваринного походження, про що компанія повідомляє у брошурі. Наприклад, більшість акварельних фарб Cotman є веганськими, за винятком кількох кольорів: чорний колір слонової кістки, необроблена амбра та зелений.


Daler-Rowney

Також не тестують свою продукцію на тваринах, а більшість фарб їхньої фірми не містять продуктів тваринного походження або побічних продуктів. Винятком є ​​пігмент Bone Black (PBk9), розчин Ox-Gall і чорнило Kandahar (Shellac).


Пензлі Da Vinci

Виробляють якісні пензлі із синтетичних матеріалів, на будь-який смак та вже давно використовуються митцями Європи. Проте будь обережним при купівлі, бо вони також виробляють щітки із шерсті тварин. Наприклад, синтетичні щітки серії Nova мають позначку vegan.


Derwent

Британський бренд, відомий своїми художніми олівцями. Вони одні з небагатьох брендів, які мають список веганських продуктів на своєму вебсайті.


ROSA

Український cruelty-free виробник. Стверджують про відсутність інгредієнтів тваринного походження у складі акрилових фарб.


Акварель Van Gogh від Royal Talens

Лінійка синтетичних акварельних фарб, які не містять продуктів тваринного походження.


Маркери Copic

Спиртові маркери, що не мають в складі ПТП.


Акварельний папір від Fabriano

Більшість паперу по вегану, окрім Secolo XIII, Romo, Esportazione.


Акварельний папір від Canson

Мають веганський папір у лінійках Heritage Watercolor Paper, Montval Watercolor Paper та Moulin du Roy Watercolor Paper.В Україні поки що немає суто веганських брендів художніх засобів, однак вже з’являється чимало веган-опцій, тож це питання часу. Дешеві аналоги імпортних матеріалів ти можеш знайти на Instagram-каналах Ukrainian vegan moment та Vegan Vidpovidi.


Щоб переконатися в якості та можливостях продукції без жорстокості, ми звернулися до мисткині, арттерапевтки та веганки Ніни Семчишин, яка активно використовує лише веганські інструменти та матеріали:


«Я вважаю синтетичні пензлики та синтетичні барвники стабільнішими. Вони будуть краще слухатися руки мисткині і до того ж їхнє виготовлення не передбачає безпосередньої шкоди для тварин. Для мене це win-win (ред. ситуація, у якій всі сторони виграють)».

«Я щиро радію, що люди задумуються як зменшити свій особистий вклад в жорстоке поводження з тваринами й обирають веганські альтернативи», — ділиться Ніна.МАЙБУТНЄ — ЗА ВЕГАНСЬКИМ МИСТЕЦТВОМ

Зараз багато митців обирають для роботи фарби, полотна та інші матеріали, які б не містили інгредієнтів тваринного походження і побічних продуктів. На художньому ринку починають з’являтись все більше етичних варіантів. Запускаються нові бренди без жорстокості, а вже відомі переосмислюють свою концепцію і випускають веганські опції.


Чим більше в майбутньому зростатиме попит на веганські творчі матеріали, тим швидше вони з’являться на ринку і будуть доступними для широкого загалу. Хочеш дізнатись більше про сфери в яких зменшення попиту на тваринні продукти покращить не тільки різноманітність ринку, а й безпечність продукції — проходь короткий онлайн-курс «Веган-експрес».
Comentarios


Хочеш дізнатися більше про веганство? Пройди безплатний 7-денний курс

bottom of page