top of page

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РОСЛИННОГО МОЛОКА: 5 ПРОСТИХ РЕЦЕПТІВ



ТОП 5 РЕЦЕПТІВ РОСЛИННОГО МОЛОКА

Сьогодні, 22 серпня, у світі святкується день рослинного молока. Цей день було створено у 2017 році з метою привертання уваги суспільства до впливу тваринництва на навколишнє середовище, молочних продуктів на здоров'я людей та проблеми позиціювання тварин безчуттєвим ресурсом у молочній промисловості. Нині рух просувається за тегом #WorldPlantMilkDay.


Молоко тваринного походження є продуктом експлуатації та жорстокості до тварин, а відтак не споживається веган_ками. Рослинне молоко — веганська альтернатива, яку можна приготувати з насіння чи горіхів. Різноманітність його видів та користь для нашого здоров’я вражає, а можливість урізноманітнення заохочує спробувати!


Вегани та веганки не вживають молоко тваринного походження, адже воно є продуктом експлуатації та жорстокості до тварин. Нині у магазинах можна знайти соєве, мигдалеве, кокосове, гречане, рисове, вівсяне молоко... І це — лише кілька варіантів! Рослинне молоко вимагає витрат меншого обсягу ресурсів нашої планети та вражає користю для нашого здоров'я. А для його приготування не потрібно купувати та вирощувати тварину — достатньо склянки горіхів, крупи чи насіння.


У всесвітній день молока ділимося з вами топ 5 простих рецептів рослинного молока для приготування вдома.



ВІВСЯНЕ МОЛОКО

Це молоко з вівсянки має насичену, кремову текстуру, що чудово поєднується з мюслями, сухими сніданками, смузі, кавовими напоями, при приготуванні млинців та випічки.


Інгредієнти:

  • Вівсяна крупа (попередньо замочити в 1 ч. води на 15 хвилин) — 1 ч.

  • Кокосова олія (опційно) — 1 ч. л.

  • Сіль (опційно) — ¼ ч. л.

  • Підсолоджувач — 1 ст. л. або до смаку

  • Вода — 3-4 ч.


Приготування:

  1. Об’єднати усі інгредієнти та перебивати 30 секунд, процідити.

Зберігати у холодильнику до 5 днів.



РОСЛИННІ ВЕРШКИ ДО КАВИ

Якими б затятими поціновувачками та поціновувачами кави не були, легкий кавовий напій з вершками може заманити й вас спробувати щось нове. Чотири інгредієнти, 15 хвилин вашого часу й рослинні вершки готові!


Інгредієнти:

  • Мигдаль — 1 ч.

  • Вода — 2 ч.

  • Фініки (без кісточки) — 1 або до смаку

  • Сіль — дрібка


Приготування:

  1. Закинути усі інгредієнти у блендер та перебивати приблизно 1 хвилину на високій швидкості, до однорідності.

  2. Витиснути вершки за допомогою мішка чи тканини.

Зберігати можна до 4-5 днів у холодильнику або до 1 місяця — у замороженому стані.



СОЄВЕ МОЛОКО

Найбільш універсальний вид молока, злегка солодкуватий та кремовий. Використовується для приготування ферментованих продуктів (йогурти, тофу), кремів, соусів, смузі, каш, випічки, як додаток до сухих сніданків, граноли чи основа для кавових напоїв, какао.


Інгредієнти:

  • Боби сої — 1 ч.

  • Вода — 2-3 ч.

  • Фініки чи інший підсолоджувач — 4 шт. або до смаку


Приготування:

  1. Перебити усі інгредієнти у блендері до кремовості консистенції, процідити.

  2. Перелити рідину в каструлю та додати ще 1-2 чашки води.

  3. Довести до кипіння, зменшити вогонь та варити ще 15-20 хвилин, помішуючи.

  4. Дати охолонути.

Зберігати у холодильнику до 5 днів.



МИГДАЛЕВЕ МОЛОКО


Є джерелом кальцію, магнію, фолієвої кислоти. Містить меншу кількість фосфору, тому є хорошою веганською альтернативою для людей із хронічними захворюваннями нирок. Має яскраву горіхову нотку, солодкувате та легке. Його часто використовують для приготування не лише кавових напоїв, а й для какао, смузі, каш, морозива та випічки.



Інгредієнти:

  • Мигдаль — 1 ч.

  • Вода — 5 ч.

  • Сіль — дрібка


Приготування:

  1. Перебити інгредієнти у блендері на високій швидкості приблизно 1-2 хвилин, до однорідності консистенції.

Перелити та зберігати в холодильнику до 4-5 днів. Перед вживанням збовтати.



КУНЖУТНЕ МОЛОКО

Кунжут багатий вітамінами групи B та вітаміном Е, кальцієм, клітковиною, залізом, цинком, фосфором, має антиоксидантні властивості, може покращити роботу кишківника та знизити рівень холестерину та цукру в крові.


Насіння кунжуту містить покращує лактацію, тому рекомендоване для вживання жінкам при грудному вигодовуванні. Кунжутне молоко — чудовий спосіб отримати поживні речовини, адже ціле насіння кунжуту, як і льону, важче перетравлюється нашим організмом.



Інгредієнти:

  • Насіння кунжуту (попередньо замочити в теплій воді на 30 хвилин) — 1 ч.

  • Вода — 1 л

  • Підсолоджувач — до смаку


Приготування:

  1. Перебивати у блендері приблизно 1 хвилину. Важливо не перебивати надто довго: насіння виділить масло та почне тверднути.

Може зберігатися в холодильнику до 4 днів.

Перед вживанням збовтати.



КІЛЬКА ПОРАД


  1. Для приготування горіхового молока найкраще попередньо замочити ядра на ніч. Якщо ви не маєте часу на це, залийте їх киплячою водою та залиште хоча б на годину.

  2. Для приготування соєвого молока сою краще замочити на 12 годин.

  3. Кількість води можна варіювати залежно від бажаної консистенції молока.

  4. Макуху (що залишається після проціджування) можна використати для приготування печива та інших десертів, борошна або ж заморозити та використати пізніше.

Експериментуйте!

Додавайте, варіюйте — не обмежуйтеся інгредієнтами в рецептах: ванільний цукор, фініки, какао, прянощі та спеції, навіть фрукти та ягоди — усе до свого смаку та фантазії.


Відзначаймо цей день разом, відмовившися від продукту експлуатації корів! Припинити споживати молочні продукти без стресу для організму допоможе наша стаття «10 ПРИЧИН ВІДМОВИТИСЯ ВІД МОЛОКА ТА МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ», яку також можна знайти у нашому блозі.


Більше рецептів альтернатив продуктам тваринного походження, а також інформації про тваринництво та веганство зібрано в нашому курсі «Веган-експрес». Реєструйтеся та відмовляйтеся від продуктів жорстокості до тварин разом із нами!

336 переглядів

Comments


Хочеш дізнатися більше про веганство? Пройди безплатний 7-денний курс

bottom of page