top of page

ТОП 5 ФІЛЬМІВ, ЩОБ СТАТИ ВЕГАНОМ ЧИ ВЕГАНКОЮПознайомитись з веганством, подивитись під новим кутом на тему тваринництва або дізнатись цікавинки про останні дослідження здоров’я веган_ок у спорті та все через фільми — хороший варіант провести дозвілля цікаво і з користю. Тож ми обрали ТОП 5 фільмів, з яких пропонуємо тобі почати мандрівку іншою, інколи небезпечною, часом приголомшливою та прихованою від очей стороною харчової індустрії.ПАНУВАННЯ

DOMINION

2018


фільм домініон. теля лежить на підлозі. фільм панування

Якщо в тебе є бажання, проте не вистачало мотивації, щоб перейти на веганство — фільм Dominion точно надасть її. Одразу треба обмовитись, що фільм емоційно складний і має дуже багато сцен жорстокого поводження з тваринами. Проте важливо, що «Панування» безапеляційно зриває завісу маркетингових принад та відкриває очі на те, про що всі наче знають, але насправді могли не бачити: умови існування тварин на фермах в харчовій та інших індустріях. Це саме той фільм, після якого стаєш веганом чи веганкою, бо його неможливо проігнорувати.


Після прем’єри документальну стрічку охрестили новими «Землянами», що у 2005 році сколихнула суспільство, розповідаючи голосом Хоакіна Фенікса про утримання тварин, що мають стати їжею, одягом чи розвагою для людини. Головне питання, на яке шукають відповідь автори проєкту «Панування», продираючись через 2 години кінострічки: чи має людина право на панування над життям на планеті?


У 18 невеликих розділах фільм без прикрас показує умови, в яких народжуються і помирають мільйони тварин, життєвий цикл яких є лише гвинтиком у багатомільярдній індустрії харчової та інших промисловостей. Після перегляду назавжди відпадає питання — чому вегани та веганки не їдять м'ясо, молоко, яйця, сир та інші продукти тваринного походження.


Через те, що багато кадрів зняті з дронів та прихованих камер, виникає відчуття, наче підглядаєш за чимось, чого побачити не повинен був. І хоч виконавчий директор Австралійської ради м’ясної промисловості Патрік Хатчінсон після виходу фільму прокоментував, що показане в ньому є лише поодинокими випадками та не репрезентують повною мірою всю галузь, але побаченого більш ніж достатньо, щоб відповісти на центральне питання.


фільм домініон. панування

З нашого ТОПу це найвідвертіший і найважчий фільм, але далі буде трохи легше. Не всі фільми про веганство зосереджені навколо теми жорстокого поводження з тваринами. Є не менш важливі моменти, на які руйнівним чином впливає індустрія тваринництва. Які саме — дізнаємось подивившись наступний фільм.ВЕЛИКА РОГАТА ЗМОВА

COWSPIRACY: THE SUSTAINABILITY SECRET

2014


фільм велика рогата змова. кауспірасі

Кожному та кожній, хто любить розбиратися в теоріях великих світових змов присвячується фільм Кіпа Андерсена та Кігана Куна. Аналізуючи шкоду, яку тваринництво наносить навколишньому середовищу, автори фільму наштовхуються на замовчування масштабів цієї проблеми з боку державних структур і навіть природоохоронних організацій. Фільм надає аргументовані причини відмовитись від м’яса або значно скоротити кількість його споживання. Щороку для сільськогосподарських потреб вирубають багато гектарів лісів по всій планеті, та більшість цих гектарів підуть не під засів, а саме на потреби тваринництва. У фільмі тобі покажуть, наскільки ірраціонально використовується цей простір. Але найстрашніше — це рівень забруднення навколишнього середовища, в якому винне саме тваринництво. Після перегляду «Великої рогатої змови», фільми про веганство заграють новими фарбами. Адже у стрічці в першу чергу, йдеться про шанси на виживання самої людини, які невпинно тануть через масове споживання, яке виходить за межі потреб існування.


Продукти життєдіяльності тварин, які у великих кількостях зібрані на невеликих площах, отруюють повітря та землю, збільшуючи парниковий ефект на планеті.


брудні корівки на молочній фермі в стійлі. як виробляють молоко

Надмірне споживання продуктів тваринного походження призводить не лише до розорення земель та вирубки дерев, але й залишає слід на морських мешканцях. Саме про це піде мова у наступній картині.МОРСЬКА ЗМОВА

SEASPIRACY

2021


фільм морська змова. сіспірасі. риба в тенетах застрягла

Якщо ти ще не відчуваєш, що всередині прокидається веган_ка — фільм «Морська змова» в цьому допоможе. Тут окрім улюбленого формату розкриття загадок і змов, автори підіймають не менш болісне питання експлуатації людини та сучасного рабства, яке, на жаль, досі існує.


Сюжет картини бере початок на території США, де живе режисер. Весь вільний час він проводить насолоджуючись своєю пристрастю — океаном. Жвавий інтерес до цієї могутньої стихії весь час підводить його до питання: скільки шкоди рибальські галузі завдають морській та океанічній екосистемі та як це потім впливає на саму людину?


Попри те, що більшість рибальських структур та споживачів сировини, наче, піклуються про так званий «сталий вилов», режисер має свої побоювання. Він вирішує зібрати якомога більше інформації й доказів впливу індустрії рибальства на численні популяції морських тварин. Та почавши, автор занурюється у неймовірну за масштабами корупційну схему, яка охоплює всю планету. У фільмі є більш ніж достатньо аргументів, щоб зрозуміти чому вегани та веганки не їдять рибу та інших морських тварин.


Режисер йде по слідах «брудного» рибальства, знаходячи ниточки, що ведуть до впливових державних діячів. Розслідування стає все небезпечнішим і документальний фільм потроху перетворюється у напружений трилер. Але це тільки початок. Автор доходить єдиного висновку, як можна покращити ситуацію в морях. І про нього ти дізнаєшся, якщо переглянеш фільм.


фільм морська змова. вплив рибальства на планету, людей та тварин

Перші три фільми розповіли тобі про всіх тварин, що живуть на землі та у воді й нещадно експлуатуються промисловістю заради задоволення людських потреб. Далі ми розповімо про іншу стрічку, головні герої якої навряд чи сприймалися оточенням як важлива складова екосистеми. Але ми спростуємо цю думку та поговоримо про бджіл.БІЛЬШЕ НІЖ МЕД

MORE THAN HONEY

2012


фільм більше ніж мед. мор зен хоні. про важливість збереження популяцій бджіл

Звісно, ми не можемо пропустити фільм, який знайомить глядачів й глядачок з неймовірним всесвітом важливішої ланки нашої екосистеми — бджолами. Разом з автором ти спробуєш дізнатися в чому причина швидкого зникнення бджіл і чим це може загрожувати всьому світу.


Режисер документальної кінокартини Маркус Імхоф — виходець з родини бджолярів, тому починає своє дослідження із пасіки, яка йому добре відома. Унікальні документальні кадри та просто неймовірна графіка для більшого занурення у мікрокосм бджолиної пасіки. І головне питання: чому раптом бджоли почали загадково зникати? Після перегляду фільму не залишається жодних сумнівів в тому, що мед — не веганський продукт.

Побувавши на різних пасіках і поспілкувавшись з відомими у США бджолярами та дослідниками, Маркус дізнається про складну організацію, способи спілкування та особливості поведінки бджіл. З фільму ви довідаєтеся про те, як їх одомашнення вплинуло на невпинне вимирання цих створінь.


пасічник викурює бджіл щоб забрати мед


ЗМІНЮЮЧИ ГРУ

THE GAME CHANGERS

2018


фільм змінюючи гру. зе гейм ченджерс. про веганів і вегетаріанців спортсменів

Попередні фільми були присвячені критичним питанням і наслідкам експлуатації тварин. Вони дали розуміння того, що не їдять вегани та веганки й чому. Наступний фільм присвячений веганству та спорту, що може прозвучати як дві паралельні реальності, які не можуть перетнутись.


На жаль, навіть у 21 сторіччі ми й досі не позбавились патріархального укладу в багатьох сферах життя. А тим паче в спорті, де досі панують токсичні маскулінні тенденції, щодо поведінки та харчування «справжніх чоловіків».


Перший хук, який болісно б’є по патріархальних уявленням — це те, що фільм спродюсований всесвітньо відомими спортсменами та акторами Арнольдом Шварценеггером і Джекі Чаном.

Другий — його наукова обґрунтованість. Джеймс Вілкс, відомий тренер американських спецпризначенців, розповість про багаторічні дослідження і практичний досвід спортсменів та науковців, щоб зруйнувати міфи про харчування професійних атлетів.

Морган мітчелл. веганска і бігунка. змінюючи гру

Друзі та подруги, чи ви чули про стереотип, що справжній чоловік обов'язково має їсти м’ясо? Хочете дізнатись аргументовану відповідь, чому це чистої води маркетинг? Тут самі лише факти про людину та її тіло, тож цей фільм чудово підійде для завзятих критиків.ОКЧА

OKJA

2017


фільм окча. пригодницький художній фільм про повагу до тварин

На довершення ми не можемо оминути й художнє кіно. Атмосферна стрічка з Тільдою Свінтон та Полом Дано про неймовірне створіння з чудернацьким ім'ям — «Окча». Цей фільм не залишає байдужими й розповідає про справжню дружбу дівчинки та свинопотамки Окчі, яку штучно вивели заради м’яса.


Маленька Міджа, яка потоваришувала та прив’язалася до таємничої істоти не хоче розлучитися з нею та віддати її. Тому вона готова всіма силами боротися за порятунок свинопотамки.

Фільм сповнений пригод і тримає весь час у напруженні: «Чи зможе Окча врятуватись?».


головні герої фільму окча

ЖОДНИХ ВИСНОВКІВ


Ми даємо лише рекомендації фільмів про веганство. Ці стрічки можуть допомогти розплющити очі на те, що відбувається з тваринами у різних індустріях. Свої власні «5 причин» ми впевнені, ти знайдеш сам чи сама.


Також ти можеш пройти курс «Веган-експрес», де ще більше корисної та правдивої інформації про веганство і не тільки. Реєструйся та відкривай для себе нові знання та горизонти.


Comentarios


Хочеш дізнатися більше про веганство? Пройди безплатний 7-денний курс

bottom of page