top of page

ТАТУ «ПО ВЕГАНУ»: ЯК УНИКНУТИ НЕ ЕТИЧНИХ КОМПОНЕНТІВ?Сучасний світ не стоїть на місці: все більше fashion-індустрій відмовляються від неетичних матеріалів — хутра, шкіри, вовни та інших. Але чи бачимо ми гуманну тенденцію у сфері тату? Багато україн_ок сьогодні роблять собі татуювання, особливої популярності після повномасштабного вторгнення росії набули патріотичні мотиви. Вегани та веганки теж не лишаються осторонь в бажанні зробити татуювання, заради якого не постраждала жодна жива істота. Що треба знати перш ніж запланувати візит до майстр_ині, як обрати тату-студію та як відрізняти не веганські компоненти? Про це поговоримо у цьому матеріалі.НЕ ВЕГАНСЬКІ ІНГРЕДІЄНТИ В ТАТУ

Зробити веганське татуювання сьогодні не складає труднощів, однак варто бути обережними та врахувати певні моменти, перш ніж записатися на сеанс. Деякі тату-чорнила, доглядова косметика та аксесуари можуть тестуватися на тваринах, а також містити компоненти тваринного походження (навіть якщо на них є позначка «cruelty-free»).


1. Чорнила


Не бійтеся запитувати своїх тату-майстр_инь чи студії про те, чи використовують вони веганські чорнила. Багато з них вже мають етичні фарби, тож їм не складе проблеми скористатися під час роботи з тобою веганським брендом. Якщо вони не мають етичної продукції — її можна придбати самостійно та взяти з собою, але простіше буде знайти vegan-friendly тату-студію.

У складі чорнил для тату інколи можна знайти:

 • Гліцерин (тваринний жир, що використовується як стабілізатор для чорнил);

 • Желатин (виробляють з кісток, копит та хрящів тварин);

 • Шелак (виготовляють з жуків);

 • Кісткове вугілля.


Однак існує багато етичних фарб, які не мають у складі таких інгредієнтів. Це:

✔️ Eternal Ink;

✔️ StarBrite;

✔️ Skin Candy;

✔️ Stable Color;

✔️ World Famous Tattoo;

✔️ Fusion Ink;

✔️ Kuro Sumi;

✔️ Dynamic;

✔️ Crazyhorse;

✔️ Dermaglo;

✔️ Alla Prima Ink;

✔️ Southeast Tattoo;

✔️ Supplies;

✔️ Waverly Color Co;

✔️ Feldman;

✔️ Classic Color Systems;

✔️ Eve;

✔️ Electric Ink USA;

✔️ Silverback Ink;

✔️ Good Color;

✔️ I Max Tattoo Inks.

Джерела 1 та 2.2. Засоби для догляду за тату


Зазвичай майстри та майстрині після процедури наносять на місце татуювання за замовченням пантенол, бепантен чи їх аналоги. Тому перед процедурою варто переконатися який засіб використовують саме твої спеціалісти.

Окрім того, що їх можуть тестувати на тваринах, у доглядові засоби можуть додавати ланолін (тваринний віск) чи риб’ячий жир. Переважна більшість продуктів для догляду за тату, що рекомендують майстр_ині, тестуються на тваринах або мають у складі тваринні речовини. Тож варто уточнити у своїх спеціаліст_ок якою косметикою вони користуються.Веганські доглядові засоби


Однією з етичних рослинних альтернатив засобів для догляду за тату є загоювальний крем від українського бренду We Care. Ми поспілкувалися із засновницею компанії Анною, щоб ближче познайомитися з їх продуктом. Наводимо нашу розмову:


 • Як виникла ідея створення cruelty-free аналогу доглядового засобу для тату?

Я сама вегетаріанка вже 12 років, тому, створюючи бренд, я опиралася на власні принципи та позицію. Як виробник, я несу відповідальність на усіх етапах життя продукту: від його появи — до його утилізації. Для мене було критично важливо створити продукт, за який мені не буде соромно.


 • Яку продукцію ви ще маєте?

Наша лінійка складається з засобів для догляду за татуюваннями та засобів для комфортної роботи тату-майстрам. Наразі у нас 7 продуктів і ми активно працюємо над двома новими. Наприклад, наш сонцезахисний крем для татуювань та EOLA — це унікальні продукти, розробка яких зайняла майже два роки. Розробка нових формул, тестування, перевірка арбітражного зразка, його фіз-хімія та мікробіологія займає мінімум 6 місяців. Буває так, що ми відкидаємо якийсь продукт майже на фінальній стадії, бо я не задоволена його ефективністю і ми починаємо все з початку.


 • Чи є на них попит на ринку?

Є недовіра зі сторони тату-майстрів та демпінгування ринку зі сторони інших виробників. Мене дуже засмучує, коли українські виробники використовують компоненти низької якості та ароматизують свої засоби, створюючи хибне враження про тату косметику в ком’юніті. Тому, зі своєї сторони, я намагаюсь розвіяти закоренілу уяву та показати, що тату косметика — це в першу чергу засоби, що мають бути безпечними, дієвими та якісними.


 • Як працює We Care | For Your Tattoo та з яких інгредієнтів складається?

Створюючи We Care | FYT, мені не хотілось йти шляхом: «Робимо, щоб смачно пахло і було яскраве, а все інше не важливо». Наше виробництво та продукція має сертифікацію GMP ISO 22716, а це світовий стандарт якості косметичної промисловості. We Care | FYT єдиний виробник тату засобів в Україні, що має такий рівень сертифікації. Ми використовуємо лише натуральні та органічні компоненти, тому наша лінійка унікальна серед аналогів косметики, де використання антибіотиків та не запатентованих інгредієнтів є нормою.


 • Чи є інші веганські засоби для догляду за тату? (окрім We Care)

Майже всі бренди заявляють, що вони cruelty free та vegan friendly. Перевірити це можна уважно читаючи склад (читати та перевіряти склад це дуже класна звичка). We Care | FYT на шляху отримання сертифіката PETA вже найближчим часом.


 • Що б ви могли порекомендувати веганам і веганкам, що планують зробити собі татуювання?

Не боятися ставити запитання перед сеансом та на сеансі, дотримуватись рекомендацій щодо загоювання, не робити татуювання якщо вагаєтесь.Наступною рослинною альтернативою є професійна продукція для нанесення та загоєння тату Balm Tattoo — вони vegan-friendly.


Ще на українському ринку можна знайти професійну тату-косметику від Dr. Gritz, яка не тестується на тваринах. Інші засоби для догляду: After Ink, Black Cat, Lush dream cream, Tattoo Tonic. У бренду BALEA також є 100% веганський крем для татуювань.


Інколи майстр_ині для змащення тату використовують вазелін — в ньому немає продуктів тваринного походження. Але треба перевірити чи тестує виробник свою продукцію на тваринах. Наприклад, вазелін від Unilever не веганський, а від Isana — веганський.


Аналогом вазеліну можуть стати натуральні мастила для шкіри: масло жолоба чи масло ши, оливкова або косова олії.


Натуральні рослинні інгредієнти в етичній косметиці не лише гуманніші за не веганські компоненти, але й безпечніші для організму людини, оскільки комбінація масел окрім швидкої регенерації шкірного покрову, роблять її м’якою та попереджають алергічні реакції.3. Аксесуари


Аксесуари теж бувають не «по-вегану». Так, до паперової кальки для нанесення тату може входити ланолін (тваринний жир, що отримується з вовни) та віск. Ви можете попросити свою тату-студію замовити веганський трансферний папір або купити його самостійно. Такими є трансферний папір Reprofx від Spirit.


Перед процедурою в залежності від зони нанесення тату, шкіру мають очистити від волосяного покриву. Мало хто знає, що зволожувальна смужка на одноразових бритвах може містити тваринний гліцерин, до того ж вони майже завжди тестуються на тваринах. Щоб уникнути використання не веганської бритви, ви можете поголити відповідну зону вдома самостійно — бамбуковою чи традиційною залізною бритвою. Як варіант, за декілька днів до сеансу можна зробити шугаринг (епіляція з використанням цукру), щоб до того часу встигла пройти алергічна реакція, якщо ти до цього схильн_а.


Харчова плівка, якою обмотують місце татуювання не суперечить веганству, однак питання про її екологічність залишається відкритим.


Обов’язковим атрибутом кожн_ої майстр_ині є рукавички. Ти маєш знати, що латексні рукавички не є веганськими, бо виготовляються з гуми, яка вулканізується казеїном (молочним білком). Можна попросити використовувати своїх спеціалістів нітрилові рукавички, або купити одну пару самостійно.


Останнім пунктиком для веганів і веганок може стати прибирання, яке майже завжди не «по-вегану». Складно перевірити які засоби для дезінфекції використовують в тату-студії для очищення матеріалів і приміщень та чи тестуються вони на тваринах. На жаль, не може бути на 100% веганських тату-майстр_инь та студій, але, як кажуть — попит народжує пропозицію. Тож якщо ми будемо звертати увагу на всі перераховані вище нюанси й підтримувати vegan-fraiendly майстр_инь, то рано чи пізно в Україні почнуть з’являтися повністю веганські тату-простори.VEGAN-FRIENDLY ТАТУ-МАЙСТР_ИНІ ТА СТУДІЇ


Знайти vegan-friendly тату-майстр_иню можна. Звичайно, що це не означає, що він чи вона також буде веган_кою, чи хоча б вегетаріан_кою, але точно буде використовувати веганські матеріали під час роботи. Можливо, вам пощастить і ви потрапите саме до такої людини, яка буде сповідувати всі ваші цінності. Але це скоріше виняток, ніж правило.


У листопаді ми проводили благодійний фестиваль «Веган Вікенд», куди запросили перевірених тату-майстринь: Аляску, piggy.poke і sa.tattoo зі студії 6:19. Ось такі чудові татуювання вони зробили учасникам нашого заходу:


Тоді ми зрозуміли, що набагато простіше для пошуку буде створити спеціальну добірку тату-майст_инь, які в роботі використовують продукцію «по-вегану». Дівчат з «Веган Вікенду» ми теж включили до нашого списку. Тож, якщо твої спроби знайти тату-майстрів з веганськими засобами у своєму місті виявилися марними — скористайся нашою добіркою vegan-friendly тату-майстрів та майстринь. А якщо ти знаєш перевірених — пиши нам у соцмережах, і ми із задоволенням внесемо їх у цей список. Допомагаймо веганам і веганкам разом!

Список тату-майстр_инь можна подивитись в веган-гіді (він, як і інші добірки від нашої команди, буде оновлюватись та доповнюватись).
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ ВЕГАН_КА ТА ХОЧЕШ ТАТУ:


 1. Визначся з бажаним ескізом та не поспішай приймати остаточне рішення, адже цей малюнок залишиться з тобою на все життя.

 2. Якщо ти хворієш на інфекційні захворювання — варто дочекатися повного одужання. Також за три дні до процедури не можна вживати алкогольні напої.

 3. Знайди тату-студію чи майстр_иню у своєму місті. Уточни чи використовують вони фарбу, загоювальні креми та супутні засоби, що не тестувалися на тваринах та не місять у складі інгредієнти тваринного походження.

 4. Якщо фарба, крем та ін. не «по-вегану» — запитай чи можеш ти купити їх самостійно та принести на сеанс. Найкращим варіантом буде знайти vegan-friendly майстр_иню чи тату-студію.

 5. Попередь, щоб після нанесення татуювання тобі не змащували вражене місце кремом, якщо він не веганський. Спробуй купити етичну доглядову косметику завчасно та візьми з собою.

 6. Не чіпай та не чеши татуювання допоки воно не загоїться.

 7. Насолоджуйся результатом!

Сподіваємося, цих рекомендацій вистачить, аби зрозуміти та врахувати всі підводні камені у тату сфері та не залишить сумнівів у твоєму бажанні зробити на своєму тілі символічний малюнок. Ще більше корисної інформації про потойбіччя тваринних компонентів і методів їх виготовлення знаходь у нашому безплатному курсі «Веган-експрес». Переходь за посиланням та реєструйся!


Comments


Хочеш дізнатися більше про веганство? Пройди безплатний 7-денний курс

bottom of page