top of page

ОСОБИСТІСТЬ, ЕМПАТІЯ ТА ІНТЕЛЕКТ СВИНЕЙ


особистості а не їжа

Чи замислювались ви про особистість фермерських тварин? Часто ми сприймаємо їх як сіру масу, позбавлену індивідуальності та душі.


А що якщо ми покажемо, що кожна з цих тварин унікальна та розумна? Ми розповідали про дивовижні вміння корів та курей у попередній статті. А сьогодні ми розкажемо про дослідження, які доводять що кожна свиня є особистістю, зі своїми вподобаннями та унікальними здібностями.ОСОБИСТІСТЬ СВИНЕЙ


Чи ти знаєш, що свині можуть грати у відеоігри, відчувати запах речей на відстані 5-7 миль, розпізнавати людські обличчя та вирішувати запитання з кількома варіантами відповідей?


Свині дуже розумні, соціальні, чисті та емпатичні істоти з індивідуальними характерами та власною мовою. Вони мають постійні поведінкові та емоційні характеристики, які роблять їх особистостями. Наприклад, кожна свиня має свій спосіб долати труднощі, реагувати, свій темперамент і поведінку.


Наші хибні уявлення про свиней здебільшого походять від їхньої поведінки під час обмеження та стресу в галузі тваринництва. Вільні від таких умов свині можуть грати, спілкуватися та проявляти свою індивідуальність.ЕМОЦІЇ ТА ЕМПАТІЯ


Дослідження показують, що свині можуть заражати один одного емоціями, як і люди. Свині як і ми можуть відчувати переляк поряд з наляканою твариною, або радість, поряд з іншою свинею що радіє. Емоційне зараження може бути найдавнішим рівнем емпатії та будівельним блоком складніших форм емпатії.


В одному дослідженні свиней, які не мали досвіду (наївних), помістили разом із товаришами, яких навчили передбачати майбутні приємні події (отримання соломки та шоколадних родзинок) або неприємні події (соціальна ізоляція). Наївні свині переймали емоції навчених свиней, показуючи схожі поведінкові ознаки (положення вух і хвоста, підвищений рівень кортизолу — гормону стресу). Це доводить, що свині можуть розуміти та переймати емоції інших свиней.


На емоції впливають такі когнітивні здібності, такі як усвідомлення ситуації та чутливість до досвіду інших. Емоції та розум тісно повʼязані, наприклад, спогади можуть викликати сильні емоції та впливати на реакцію на різні стимули (Mendl, Burman, Parker, & Paul, 2009; Ohl, Arndt, & van der Staay, 2008; Paul et al., 2005).


Свині демонструють соціальні взаємодії, які порівнюються з приматами й деякими птахами, включаючи здатність співчувати та уявляти точку зору інших. Це пов’язано з іншими когнітивними здібностями, такими як самосвідомість, теорія розуму (це когнітивна здатність приписувати психічні стани, такі як переконання, наміри, бажання, емоції та знання, собі та іншим), навмисний обман і емпатія (Bulloch, Boysen, & Furlong, 2008; de Waal, 2005, 2008a; Gallup, 1998; Towner, 2010).СПІЛКУВАННЯ


Як для одомашнених свиней, так і для диких кабанів основною соціальною одиницею є кілька самок та їхнє потомство, і в них дуже схожа репродуктивна поведінка, виховання та розвиток.


Свиноматки сильніше реагують на крики своїх власних поросят, ніж на крики незнайомих, що свідчить про їхню здатність відрізняти своє потомство за голосом (Illmann, Schrader, Pinka, & Устр, 2002). Вони також виявляють більшу реакцію на крики того поросяти, яке найбільше потребує уваги та допомоги.


Свині мають потужний нюх, але також користуються візуальними, тактильними та звуковими сигналами, коли спілкуються з іншими тваринами. Той факт, що свині можуть розпізнавати обличчя та віддавати перевагу знайомим людям чи тваринам над незнайомцями, є необхідною умовою для складнішої здатності до розпізнавання індивіда, з усією багатогранністю.


Свині мають власну голосову мову, що включає хрюкання, писк, вереск і рохкання. Дослідження показали, що ці звуки передають різноманітну інформацію про їхні емоції, мотивацію та фізіологічні стани.


Свині використовують близько 20 різних звуків у своїй голосовій комунікації, які ми, люди, можемо наразі розпізнати. Вони коротко хрюкають, коли збуджені, пищать від страху і кричать, коли їм боляче. Самці свиней співають залицяльні пісні для самок, а мами-свині співають своїм поросятам.МИСЛЕННЯ

свині люблять грати та дружити

Свині вважаються одними з найрозумніших видів, які володіють когнітивними здібностями, подібними до дельфінів, шимпанзе, слонів і навіть людей.


Свині добре використовують просторову інформацію, бо вони часто шукають свій корм. Вони чудово орієнтуються в лабіринтах та інших просторових системах. Свині також запам'ятовують місця, де раніше знаходили щось корисне, і знають, що там було і наскільки це цінне для них.


Свині дуже грайливі. Ігри зазвичай зустрічаються у розумних тварин, таких як примати (Bencke, 2015), собаки (Bekoff, 2015), дельфіни (Janik, 2015) та птахи (Emery & Clayton, 2015). Проте грайлива поведінка також є у риб, рептилій (Burghardt, 2015) і деяких безхребетних, як-от восьминоги (Zylinski, 2015). Гра є ознакою розуму та складності поведінки.


Свині можуть розуміти та використовувати інструменти, такі як дзеркало. Через 5 годин, проведених біля дзеркала, свиням показали знайому миску з їжею, яку було видно в дзеркалі, але приховану за твердим бар’єром. Сім із восьми свиней знайшли миску з їжею в середньому за 23 секунди, відійшовши від дзеркала та обійшовши бар’єр.


Є докази, що свині розуміють, що дзеркало відображає їхній вигляд. Вони поводяться так само як слони, дельфіни та шимпанзе перед дзеркалом (Plotnik et al., 2006; Reiss & Marino, 2001).ВІДЧУТТЯ ЧАСУ

свині відчувають себе як особистість

Інтерес до вивчення інтелекту тварин включає дослідження здатності відчувати плин часу та передбачати майбутнє.


Попри обмежені дослідження сприйняття часу у свиней, є цікаве дослідження, яке показує потребу подальшої роботи в цьому напрямку. У цьому дослідженні самкам свиней дали вибір між двома клітками з різною тривалістю ув’язнення: 30 хвилин (коротке) та 240 хвилин (довге). Свині віддавали перевагу кліткам з коротким ув’язненням, що показує їх чутливість до різниці у тривалості часу.


В іншому дослідженні свині могли передбачати позитивні та негативні ситуації (Imfeld-Mueller, van Wezemaela, Stauffachera, Gygax, & Hillmann, 2011). Їх тримали в ящику та подавали звукові сигнали про те, чи зможуть вони потрапити в кімнату з мискою попкорну (позитивна ситуація) або перетнути пандус з ілюзією обриву (негативна ситуація). Під час очікування негативної ситуації видавали більше високочастотних звуків (тривога), частіше оберталися довкола себе і довше вагалися перед тим, як рухатися далі, порівняно з очікуванням позитивної ситуації.


Базове сприйняття часу може бути основою для складніших уявлень про минуле і майбутнє.


Сприйняття часу може допомогти свиням уявляти себе в минулому, теперішньому і майбутньому. Оскільки свині мають цю здатність, можна припустити, що вони усвідомлюють себе як особистість у просторі та часі.СТРАЖДАННЯ


Великий попит на м’ясо тварин призводить до жорстокого поводження з тваринами. 99% сільськогосподарських тварин народжуються і живуть на промислових фермах, де вони тісно скупчені та проводять все своє коротке життя.


Свині-матері змушені жити в таких малих ящиках, де вони ледь можуть рухатися. Поросятам обрізають хвости й зуби через брак місця, що викликає стрес і агресію.


Свиней утримують в жахливих умовах: чотири стіни, бетонні підлоги, відсутність сонця, водойм для купання та трави. Вони змушені жити в ізоляції, ходити в туалет там, де сплять та їдять. Це дуже неприродно для розумних істот, які потребують свободи та спілкування. Через такі умови у свиней виникають ментальні проблеми від нудьги та знерухомлення.


Колишній прессекретар National Pork Producers Дейв Вернер сказав:


«Наші тварини не можуть розвернутися довкола себе 2,5 роки, поки вони стоять у стійлах і вирощують поросят. Я не знаю, хто питав у свиноматки, чи хоче вона розвернутися…».


Таємні розслідування промислових ферм показали, що тварини постійно перебувають у клітках, від нудьги гризуть решітки, а на їхній шкірі часто з’являються виразки від тертя об тверді поверхні.


Фізичне страждання тварин протягом життя — це не найгірше. Через декілька років вони потрапляють на бійню, не маючи змоги дожити до старості. Вони відчувають наближення смерті, чують крики інших тварин, запах крові, і швидко підхоплюють тривогу та жах, які відчувають їхні сусіди по горю. Якщо тобі цікаво, чи може бути гуманним те, що відбувається на бійні, у нас є стаття, яка досліджує це питання.


 

Досліджуй здорове рослинне харчування, читаючи наш блог. Підтримай нашу діяльність донатом, щоб ми й надалі працювали над кращим світом для тварин та надсилали веган-пайки військовим.

53 перегляди

Comentarios


Хочеш дізнатися більше про веганство? Пройди безплатний 7-денний курс

bottom of page