top of page

ПОЧНИ РІК З ВЕГАНСТВА: ҐАЙД ДО ЕТИЧНОГО ЖИТТЯ


дівчина за телефоном


З початком року хочеться хороших змін. Перехід на веганство — це одне з найпозитивніших рішень, які можна прийняти в житті. Відмовляючись від продуктів тваринництва, ми перестаємо підтримувати експлуатацію тварин, покращуємо власне здоров’я, та зменшуємо негативний вплив на планету.


У січні відбувається челендж Veganuary, коли тисячі людей по всьому світу дотримуються веганства протягом місяця, і багато з них залишаються на веганстві на все життя. Сьогодні ми поділимось ґайдом як перейти на веганство раз і назавжди, адже веганство — це правильне рішення, що полягає в униканні продуктів насилля. Усвідомивши всю правду про ставлення людства до тварин, дороги назад немає.


Тут ми зібрали всю найважливішу інформацію та поради для того, щоб легко та успішно перейти на веганство та змінювати світ на краще кожного дня.ПЕРШІ КРОКИ ДО ВЕГАНСТВА

курка за гратами

Перше, що варто зробити — це ознайомитись з поняттям спесишизму — видової дискримінації. Поширені приклади цієї дискримінації, яку ще називають видовизм, включають експлуатацію тварин для їжі, одягу, розваг або наукових експериментів, порушення їхніх прав та добробуту.


У основі веганства лежить усвідомлення, що кожна жива істота, незалежно від виду, відчуває біль та радість, і заслуговує тільки на друге. Веган_ки захищають права тварин на життя, свободу, уникнення болю та страждань. Веган_ки стають голосом тих, хто не можуть самі себе захистити.


Поки ми ще не навчились розуміти мову тварин з допомогою штучного інтелекту, та все ж ми можемо відчувати емпатію до них. Базові емоції тварини виражають дуже подібно до нас: кричать, коли їм боляче, граються, коли їм радісно, тікають, коли їм страшно. І якщо ти любиш тварин, то найбільший крок до веганства вже позаду. Адже хіба можливо любити когось, і при тому шкодити їм?


Дізнавайся всі причини переходу на веганство. Найпростіший спосіб це зробити — реєструватись на безплатний курс «Веган-експрес». Також ти можеш переглянути документальні фільми, такі як «Панування» (Dominion), «Їжа наш шлях до вимирання» (Eating our way to extinction), або класику всіх часів «Земляни» (Earthlings). Всі ці картини всебічно висвітлюють реалії тваринництва і переглянути їх можна безплатно. Також ти можеш знайти книги про веганство — ми зібрали декілька найвидатніших за посиланням.


Знання дають фундамент для того, щоб робити зміни. Вивчаючи більше про принципи та переваги веганства, в тебе буде натхнення не здаватись на цьому шляху. У блогах «Веган-експрес» та «Кожна Тварина» ти також дізнаєшся багато інформації про інтелект тварин, рослинні та інші альтернативи, вплив тваринництва на навколишнє середовище, а також знайдеш поради для здорового та збалансованого харчування та що можуть їсти вегани. На сторінці веган гіду, ти знайдеш ще FAQ з відповідями на всеможливі питання, список українських веганських закладів та де можна знайти веган-опції та раціони на 14 днів.


ВЕГАНСЬКЕ ХАРЧУВАННЯ

веганська страва

Веганство — це не лише про харчування, однак саме те, як ми харчуємось, найбільше впливає на тварин. Щонайменше тричі на день ми робимо вибір чи будуть тварини страждати заради нашого смакового задоволення.


На шляху до веганства, тобі прийдеться здолати багато міфів, і один з найбільших з них — про вплив веганства на здоров’я. Важливо вивчати перевірену наукову інформацію та висновки організацій здоров’я, визнаних у світі. На сьогодні всі вони стверджують, що збалансований веганський раціон може бути здоровим та підходить для людей на будь-якому етапі життя.


Остерігайся крайності, у якій веганство виступає панацеєю від усіх захворювань. Харчування справді є фундаментом здоров’я. Однак людський організм надто складний, щоб самого лише харчування, яким би ідеальним воно не було, було достатньо для «вічного життя без жодної хвороби». Веганство це не обов’язково здоровий спосіб життя, і аж ніяк не орторексія. Мотивуючись самим лиш власним здоров’ям, можна не впоратись з веганським способом життя.


З переходом на веганство тебе чекає багато кулінарних відкриттів: ти спробуєш нові продукти, дослідиш різноманіття страв з тофу, та дивуватимешся наскільки рослинні альтернативи точно відтворюють смаки та текстури тваринних продуктів. Ти також зможеш включати у свій раціон більше корисних для здоров’я продуктів, таких як фрукти, овочі, бобові, зернові, горіхи та насіння. Експериментуй з різними рецептами та використанням спецій, щоб твої страви були цікавими та збалансованими.


Не забувай регулярно здавати кров на аналізи та вживати необхідні веган_кам мікроелементи додатково, такі як В12, вітамін D, омега-3. Про те, які вітаміни необхідні веган_кам та де їх знайти, дізнаєшся з нашого матеріалу. А також знайдеш вичерпну інформацію про те, як отримати достатньо білка з рослин у статті за посиланням.


Уважно читай етикетки продуктів, оскільки інгредієнти тваринного походження можуть бути присутніми в несподіваних місцях. Вивчай поширені невеганські добавки та замасковані E-шки й консерванти. Перевірити чи є продукт веганським та знайти багато веганських опцій можна на сторінці «Веган відповіді».СПОЖИВАЄМО ПО-ВЕГАНСЬКИ

дівчина з щенням

Стаючи веган_кою, більше речей ставиш під сумнів та зважаєш на наслідки своїх дій. Подумай, як твої покупки, одяг, святкування, подарунки, розваги можуть нашкодити тваринам? Осмисли своє ставлення до тварин, яких ми називаємо «улюбленцями». Чи розумієш ти, що не так з породистими тваринами? Якщо ти мрієш про пухнасту компаньйонку, чи можеш ти забрати кішку або собаку з притулку?


Іноді любов до тварин спонукає бути ближчими та піклуватись про них. Може здаватись, що кінний спорт — це про любов до коней, але, на жаль, це скоріше про експлуатацію. Любов означає поважати свободу та не використовувати тварин жодним способом.


Спортивні хобі також потребують дослідження з ракурсу веганства. Такі речі, як м’ячі, ракетки, воланчики, пейнтбольні кульки, дошки для сапу можуть містити продукти тваринного походження.


Якщо ти творча особистість, і любиш малювання або кераміку — тут теж варто звернути увагу на неочевидні інгредієнти. Папір, олівці, гессо, пензлі для фарб та самі фарби іноді роблять з використанням продуктів тваринного походження. А деякі керамічні матеріали можуть містити кістковий порошок, тому важливо перевіряти чи вони веганські.


Деякі парфуми та косметика можуть містити продукти тваринного походження. Невеганським може бути також манікюр. Про ці та інші неочікувано невеганські речі можна дізнатись тут і тут. А про те, як зробити веганський манікюр — дізнаєшся з нашої статті.


Після харчової промисловості, індустрія одягу та моди є найбільшим спонсором експлуатації тварин. Очевидно, що веган_ки не носять хутра та шкіри, менш очевидними є такі матеріали як вовна, шовк, шерсть, пух, пір’я, альпака, мохер, ангора та інші. Ми розповідали детально про те, які новітні сталі матеріали тепер заміняють тваринні, а також ділились списком брендів веганського одягу.ВЕГАН-ЕКСПРЕС — НАЙПРОСТІШИЙ ШЛЯХ ДО ВЕГАНСТВА

дівчина обіймає вівцю

Якщо тебе переповнює бажання дізнатись правду, яку від нас приховує тваринницька індустрія, «Веган-експрес» — найкращий для старту. Цей безплатний курс створила для тебе команда «Кожної Тварини», щоб всебічно висвітлити становище тварин у сучасному світі. Багато фактів та зображень можуть тебе шокувати. Однак від того, що ми їх не бачимо та не знаємо, вони, на жаль, не зникають з цієї реальності.


Курс охоплює всі сфери експлуатації тварин: їжа, одяг, косметика, медикаменти, розваги та тварини-компаньйони. Ти дізнаєшся цифри — кількості жертв, масштаби негативного впливу на довкілля, та зможеш самостійно продовжити дослідження за допомогою посилань на наукові джерела.


Також у кінці курсу ти зможеш ознайомитись з психологічними причинами того, що ми живемо в суспільстві, де експлуатація тварин є нормою. Ми поділимось поглядом на те, що таке карнізм, вегафобія, та порадимо як спілкуватись про веганство з оточенням.


В будь-який момент, проходячи курс, ти можеш написати у телеграм-чат, де інші учасни_ці курсу та гідеси підтримають тебе та дадуть відповідь на будь-які запитання. А також у кожному розділі є багато корисних посилань, вікторини та ще більше корисних ресурсів, що допоможуть уникати продуктів експлуатації тварин у своєму житті.


 

Вивчай всі аспекти свого життя та своїх переконань — в кожному з них може бути заховане упередження та дискримінація. Навіть такі базові речі, як меблі, авто та дороги можуть містити продукти тваринництва. Є те, чого дуже важко уникнути, однак більшість речей тепер мають етичні альтернативи. Стався до себе з терпінням, та заміняй невеганські речі поступово.


Постійна освіта та відкритість до нового — знадобляться кожній людині в житті, щоб вести найбільш етичний спосіб життя. Будь в курсі новин про веганство, рослинні альтернативи та етичні підходи, читаючи блоги «Кожна Тварина» та «Веган-експрес». Якщо тобі подобається наша робота, ти можеш підтримати нас донатом, це дозволить забезпечувати наших захисниць та захисників веганськими пайками та ще більше популяризувати веганство.

409 переглядів

Comments


Хочеш дізнатися більше про веганство? Пройди безплатний 7-денний курс

bottom of page